5 SPOSOBÓW NA LEPSZY SEN

5 SPOSOBÓW NA LEPSZY SEN

Cześć, ostatnim razem pisałem o sposobach, żeby nie czuć głodu podczas diety / odchudzania.

Jednym z nich był dłuższy, lepszy sen.

Dlatego dzisiaj postanowiłem napisać dla Was artykuł o tym jak zadbać o sen.

1. Miej stały harmonogram godzin spania.

Ustal godziny snu i zawsze kładź się i wstawaj o tej samej porze. Jest to super rozwiązanie ponieważ Twoje ciało wejdzie w konkretny tryb spania i zawsze będzie pamiętało, że po jakimś czasie jest już 'pora’ snu. Pomoże to mieć lepszy sen ponieważ Twoje ciało będzie wydzielało hormony odpowiedzialne za lepszy sen zawsze o stałych porach.

 

2. Zgaś światła i ogranicz dźwięki z zewnątrz.

Unikaj zbyt mocnego światła już na kilka godzin przed zaśnięciem. Staraj się mieć zasłonięte wszystkie okna i powyłączane wszystkie światełka z urządzeń elektrycznych. Jednym z najlepszych sposobów na łatwy sen jest odstawienie tzw. „niebieskiego światła” emitowanego przez urządzenia. Niebieskie światło utrudnia zaśnięcie i przestawia Twój zegar biologiczny. Można użyć również okularów blokujących takie światło.

 

3. Ogranicz kofeinę

oraz spożycie napojów pobudzających co najmniej kilka godzin przed snem. Zapobiegnie to wieczornemu uczuciu pobudzenia co może mieć negatywne przełożenie na jakość i długość Twojego snu. Na popołudniową kawę polecam przerzucić się na kawę bezkofeinową zbożową.

 

4. Unikaj dużych i obfitych posiłków przed snem.

Obfity posiłek tuż przed położeniem się może powodować dyskomfort w okolicach brzucha. Gdy jest to posiłek bardzo ciężki może powodować wyższe ciśnienie i ogólne podniesienie temperatury co spowoduję że możesz mieć problem z zaśnięciem. Wieczorem wybieraj raczej lżejsze posiłki.

 

5. Więcej ruchu!

Jak wiadomo ruch to zdrowie. Zwiększ aktywność fizyczną w swoim życiu a to drastycznie poprawi twoją jakość snu oraz długość. Zmęczone ciało, po wysiłku fizycznym najbardziej regeneruję się w głębokiej fazie snu tak zwanej REM. Dlatego przy zwiększonej aktywności fizycznej naturalne będzie, że będzie nam się bardziej chciało spać oraz że ten sen będzie lepszy.

 

To wszystko co napisałem wyżej na pewno może mieć pozytywne przełożenie na każdego życie, produktywność a przede wszystkim na szczęście. Zachęcam do stosowania tych porad i w razie pytań zapraszam do kontaktu prywatnego!

Autor: Michał Małecki

 

Kliknij i oceń
No Comments

Post A Comment