Catering dietetyczny – czy warto?

Catering dietetyczny – czy warto?

Catering dietetyczny a treningi

Często możemy usłyszeć o tym, że osoby, które zaczynają swoją przygodę ze światem fitness, zastanawiają się nad skorzystaniem usług cateringu dietetycznego. Czy warto? Jakie są plusy i minusy korzystania z coraz to bardziej popularnych diet pudełkowych. Opowiem o tym w poniższym wpisie. Jednak najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: dla kogo jest catering dietetyczny? Na samym początku musimy odpowiedzieć, dla kogo jest catering i jaka grupa osób najbardziej skorzysta na tej usłudze. Catering dietetyczny może okazać się świetną opcją dla wszystkich osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, nie chcą lub nie lubią gotować oraz dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Oczywiście warto również uwzględnić tutaj osoby, które chcą schudnąć lub przytyć w zdrowy sposób jedząc przy tym różnorodnie oraz, które chcą wyeliminować z diety daną grupę produktów.

Jakie są plusy diety pudełkowej?

Moim zdaniem największym plusem cateringu wcale nie jest wygoda, a dostarczenie klientom zdrowych i pełnowartościowych posiłków, które mają zbilansowane ilości kalorii, mikro i makroelementów. Posiłki w domyśle uwzględniają potrzeby żywieniowe danej osoby oraz tego, jaki styl życia chce ona prowadzić. Decydując się na dietę „z pudełka”, otrzymujemy posiłki zgodne z zaplanowanym przez dietetyka planem żywieniowym. Dania są również wzbogacone o składniki odżywcze niezbędne do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia, a także zbilansowane pod względem ich określonej kaloryczności. Warto nadmienić, że możemy uzyskać dużą różnorodność poprzez bardzo szeroki wybór diet. Catering dietetyczny to usługa skierowana przede wszystkim do zapracowanych, aktywnych osób mających mało czasu i chęci na samodzielne, a przede wszystkim regularne, przygotowywanie posiłków. Z diety pudełkowej chętnie korzystają również osoby, które nie przepadają za spędzaniem wolnego czasu w kuchni czy na zakupach spożywczych. Dużym plusem korzystania z cateringu, o którym moim zdaniem mało się mówi, jest niemarnowanie jedzenia. Wybierając diety pudełkowe, przeciwdziałamy stratom żywności, którą w innych okolicznościach często wyrzucamy do kosza na śmieci. Gotowe posiłki dostarczane są bezpośrednio przez kurierów do miejsca pracy lub zamieszkania klienta, zgodnie z wolą osoby zamawiającej. Posiłki zamknięte są w szczelne, bezpieczne i higieniczne opakowania, co pozwala w dowolnym momencie w ciągu dnia cieszyć się świeżym smakiem przygotowanych posiłków.

Jakie są minusy cateringu dietetycznego?

Jedną z najbardziej podstawowych wad cateringu może być jego cena. Najbardziej popularne diety pudełkowe w Polsce kosztują już średnio w okolicach 55-65zł za dzień jedzenia. Może to być kwota, której wiele osób nie zaakceptuje. Nie będzie to niczym odkrywczym gdy powiem, że ogromna ilość osób chce czerpać dużo radości z jedzenia. Korzystając z cateringu, musimy być gotowi na to, że w naszych posiłkach znajdą się poszczególne składniki, które nie będą nam smakować. Czasami może zdarzyć się sytuacja, że wszystkie posiłki, jakie zostaną nam dostarczone danego dnia, nie przypadną nam do gustu. W takiej sytuacji bardzo łatwo o dodatkowe podjadanie. Mimo że jest to coraz powszechniejsza opcja, to nadal mnóstwo firm cateringowych nie daje możliwości wymiany dań na inne. Otrzymując gotowe posiłki, przede wszystkim nie mamy kontroli nad tym, jakiej są one jakości. Dodatkowo na niskokalorycznych dietach posiłki zazwyczaj mają niewielką objętość, dlatego może dojść do podjadania pomiędzy posiłkami. Dieta pudełkowa po kilku tygodniach i regularnie pojawiających się tych samych posiłkach, może się nam po prostu znudzić.

Podsumowując, dieta pudełkowa ma więcej zalet niż wad. Osobiście korzystałem z cateringu dietetycznego wielokrotnie i polecam go tym, którzy chcą poprzez zdrowe jedzenie pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie. Choć związane jest to z większymi kosztami, uważam, że cena odpowiada wygodzie i innym korzyściom płynącym z tej usługi.

 

Autor: Przemek Bieluch

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.