Jak mieć więcej energii bez kawy i energetyków?

Jak mieć więcej energii bez kawy i energetyków?

W dzisiejszych czasach i w tym dynamicznym trybie życia wiele osób nie wyobraża sobie nie sięgnąć w ciągu dnia po kawę czy napój energetyczny. Jest to dobre narzędzie do zarządzania energią w ciągu dnia, jednak na dłuższą metę nasze ciało przyzwyczaja się do danej ilości kofeiny. By w przyszłości poczuć się lepiej, będziemy musieli sięgać po coraz to większe dawki kofeiny, a to może nieść za sobą nieprzyjemne skutki. Odstawienie lub zredukowanie ilości kofeiny w ciągu dnia znacząco może przyczynić się do tego, że w ciągu dnia nie będziesz mieć spadków energii. Więc, jak mieć więcej energii bez kawy lub innych wspomagaczy? Przedstawię Ci kilka sprawdzonych sposobów!

jak mieć więcej energii bez kawy

Wyreguluj swój sen

Sen jest najlepszym możliwym suplementem. Jego niedobór ma niekorzystny wpływ na regenerację, gospodarkę hormonalną oraz na nasz układ nerwowy. Dołóż starań, by chodzić spać i wstawać w równych porach. Pamiętaj, by zadbać również o jakość swojego snu — wyłącz światło w swoim pokoju, wpuść do niego trochę świeżego powietrza oraz co najważniejsze — unikaj światła niebieskiego bezpośrednio przed snem. Wieczorna zamiana telefonu czy komputera na książkę może się okazać strzałem w 10 jeśli chodzi o Twoje zarządzanie energią w ciągu następnego dnia. Warto dodać, że odstawienie spożywania kofeiny na 6-8 godzin przed snem może być zbawienne dla Twojego ciała.

Zadbaj o swoją aktywność już z samego rana

Jeżeli od razu po wstaniu siadasz przed komputer lub do biurka, to Twoje ciało nie ma powodu, aby się obudzić. Stężenie adrenaliny jest niższe niż w momencie ogłaszania wyników Mam Talent, więc nie dziw się, że czujesz się ospale. Aktywność fizyczna powoduje lepsze krążenie krwi oraz lepsze dotlenienie mózgu. Jeżeli zdarzyło Ci się kiedyś trenować rano, to wiesz, że na cały dzień masz zapewnioną dużo lepszą koncentrację, lepsze samopoczucie i więcej energii. Warto dodać, że trenowanie późnym wieczorem, na krótko przed planowanym snem, może być tak dużym czynnikiem stresującym dla Twojego ciała, że zaburzy to jakość Twojego snu.

Wypij szklankę wody oraz weź zimny prysznic

Weź zimny prysznic zaraz po przebudzeniu. Pobudzi to Twój układ krążenia i układ nerwowy, stawiając ciało w stan gotowości do działania. Około minuty pod zimnym strumieniem wystarczy, by Twoje samopoczucie się poprawiło. Woda jest potrzebna do prawidłowych procesów zachodzących w naszym organizmie. Nawet niewielkie odwodnienie powoduje problemy z koncentracją i osłabienie. Kawa ze względu na swoje właściwości diuretyczne pogłębia odwodnienie, więc dużo lepszą opcją będzie szklanka wody wysoko zmineralizowanej typu Muszynianka. Pamiętajcie, aby pić również odpowiednią ilość wody w ciągu dnia, by pozostać nawodnionym i skupionym.

jak mieć wiecej energii bez energetykow

Zadbaj o swoją aktywność już z samego rana

Nie dziw się, że z samego rana nie masz na nic energii, skoro od razu łapiesz za telefon lub siadasz przed ekranem komputera. Nie są to czynności, które podniosą w Twoim organizmie poziom adrenaliny, która pozwoli Ci się dobrze rozbudzić. Aktywność fizyczna powoduje lepsze krążenie krwi oraz lepsze dotlenienie mózgu. Jeżeli zdarzyło Ci się kiedyś trenować rano, to wiesz, że na cały dzień masz zapewnioną dużo lepszą koncentrację, lepsze samopoczucie i więcej energii. Warto dodać, że trenowanie późnym wieczorem, na krótko przed planowanym snem, może być tak dużym czynnikiem stresującym dla Twojego ciała, że zaburzy to jakość Twojego snu.

 

Autor: Przemek Bieluch

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.