Kim jest Trener Personalny i w czym może Ci pomóc?

Kim jest Trener Personalny i w czym może Ci pomóc?

Kim jest Trener Personalny?

Trener Personalny jest osobą, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy, pomoże Ci osiągnąć Twój cel w szybszym czasie oraz w prostszy sposób. Postać Trenera Personalnego bardzo łatwo można porównać do dentysty, mechanika samochodowego czy chociażby fryzjera. Czy możesz wyleczyć swoje zęby tradycyjnymi metodami, szukając informacji w internecie? Tak, jednak nie będzie to szybka metoda, a dodatkowo nie masz żadnej gwarancji, że Twój ból ustąpi. Czy możesz samodzielnie naprawić silnik swojego samochodu, szukając porad innych osób w internecie? Tak, możesz, jednak będzie to długi proces. Czy możesz samodzielnie wykonać sobie nową fryzurę? Tak, jednak będzie trzeba poświęcić na to więcej czasu i nadal nie będziesz mieć gwarancji tego samego efektu, na którym Ci zależało. Tak w wielkim skrócie można podsumować postać Trenera Personalnego. To ktoś dzięki komu szybciej osiągniesz wyznaczone cele w optymalny dla siebie sposób.

kim jest trener personalny

Trener Personalny dzięki swojej wiedzy pomoże zgubić Ci zbędne kilogramy lub pomoże Ci zbudować masę mięśniową. Warto powiedzieć, że Trener to osoba, która w 100% zadba o Twoje bezpieczeństwo na sali treningowej oraz pomoże Ci pozbyć się ewentualnego bólu, który odczuwasz. Trener w swoich dodatkowych umiejętnościach może mieć również wykształcenie dietetyczne, które pozwoli podopiecznemu przejść przez okres diety i zmiany nawyków żywieniowych.

Jak rozpoznać dobrego trenera personalnego?

W dzisiejszych czasach branża fitness notorycznie się rozwija i możemy zauważyć wysyp nowych trenerów personalnych. W jaki sposób realnie ocenić czy Trener Personalny, którym się interesujesz, jest odpowiednią osobą właśnie dla Ciebie?

  • Poszukaj opinii na jego temat — zarówno w Google, na Instagramie czy na Facebooku. Sprawdź dokładnie, z czego składają takie opinie oraz jakie szczegóły zostały wymienione przez poprzednich klientów danego Trenera. Takimi szczegółami mogą być informacje czy dany Trener ma żelazne zasady, czy potrafi elastycznie dostosować się do danego klienta. Takie informacje pozwolą Ci oszacować, jak de facto pracuje się z Twoim potencjalnym przyszłym Trenerem.
  • Przejrzyj jego social media i sprawdź, czy dany Trener jest osobą, która potrafi dzielić się wiedzą za darmo. Przeczytaj jakie treści zamieszcza w internecie i oceń czy jego podejście do zdrowego trybu życia jest podobne do Twoich upodobań. Ocenisz wtedy czy dany Trener dostosuje się do Ciebie indywidualnie.
  • Sprawdź, czy Trener powiększa swoje kwalifikacje związane z zawodem. Możesz to łatwo ocenić, szukając informacji czy uczęszcza, chociażby na szkolenia branżowe lub dowiadując się czy współpracuje z trudniejszymi na co dzień przypadkami, takimi jak leczenie danych kontuzji.
  • Napisz wiadomość do danego Trenera i dowiedz się, czy po krótkiej rozmowie i mimo braku większej wiedzy na temat Twojej sytuacji, ma dla Ciebie gotową drogę i przygotowany schemat działania. Jeśli tak, ciężko tu mówić o indywidualnym podejściu do klienta.

Ile kosztuje Trening Personalny i co składa się na jego cenę?

W tak dużym mieście, jak Wrocław wartość jednego treningu personalnego wynosi średnio od 100 zł do nawet 220 zł za pojedynczą godzinę. Ostateczna cena pojedynczej godziny z Trenerem uzależniona jest od kilku aspektów, które postaram się omówić jak najbardziej dosadnie. Składają się na nią takie aspekty jak wielkość miasta, w którym odbywa się trening oraz sama lokalizacja miejsca treningu. Ogromnie ważnym aspektem jest tu zdobyta wiedza oraz doświadczenie danego trenera. Ważnym aspektem końcowej ceny danego treningu jest również ilość zakupionych treningów podczas jednorazowej płatności. Więcej treningów wykupionych podczas jednorazowej płatności gwarantuje niższą cenę za pojedynczą godzinę. Trenerzy zwykle stosują taką metodę, ponieważ jest to ukłon w stronę klienta, podziękowanie i forma wdzięczności za zaufanie co do przyszłego procesu.

Dlaczego Trenerzy Personalni oferują pakiety treningów, które polegają na płatności z góry? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Trener Personalny musi zaplanować swoją pracę na kilka jak nie kilkanaście tygodni do przodu. Jeśli dana osoba umówi się z Trenerem na kilkanaście spotkań, to daje to dużo pole do manewru dla Trenera niż w sytuacji, gdzie podopieczny rozliczałby się z Trenerem co trening.  Trener musi przygotować plan na przyszłość. Dużo łatwiej jest zaplanować po kolei, czego Trener będzie uczył danej osoby przez kolejne tygodnie, a ciężko zrobić solidny i realny plan na przyszłość, nie mając pewności, czy klient pojawi się kolejny raz na następnym treningu.

Sprawdź nasz cennik, klikając tutaj! (klik)

kim jest trener personalny

Czy Trener Personalny jest Ci niezbędny do osiągnięcia Twoich wyników?

Trener personalny nie jest niezbędny, żeby cieszyć się szybkimi efektami ćwiczeń i trzymania diety. Korzystanie z jego usług pozwoli Ci jednak przejść przez ten proces dużo szybciej i bezpieczniej. Nie sztuką jest pójść na salę treningową samemu, użyć dużego ciężaru i wyjść będąc zmęczonym. Sztuką jest odpowiednio i stopniowo bodźcować swoje ciało tak, by zapewnić mu długotrwały progres. Trener personalny będzie stale czuwał nad Twoją sylwetką oraz nad techniką wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, dlatego ćwiczenia będą zarówno efektywne, jak i bezpieczne. Trener nie będzie kimś, kto pozwoli Ci na dźwiganie za dużych ciężarów lub na robienie zbyt dużo na siłowni, co często ma miejsce w przypadku, gdzie dana osoba samodzielnie chce ćwiczyć. Właśnie dlatego trening z Trenerem to gwarancja bezpieczeństwa. Na treningach możesz zadawać pytania Trenerowi, dotyczące ćwiczeń czy spodziewanych efektów, a dobry trener z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

 

Pozdrawiam, Przemek Bieluch 🙂

 

 

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.