Trening indywidualny z trenerem personalnym – dlaczego warto?

Trening indywidualny z trenerem personalnym – dlaczego warto?

Coraz więcej osób dodaje do swojego życia regularną aktywność fizyczną. To jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia na lata. 

trening indywidualny z trenerem

Trening indywidualny z trenerem personalnym — dlaczego warto?

Ponieważ jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, ponieważ trener dopasuje trening pod Twoje potrzeby, dzięki czemu nie musisz sam poświęcać czasu na edukację w tym zakresie. 

Oszczędność pieniędzy, ponieważ ruch to inwestycja w zdrowie. Prawdopodobnie  zaoszczędzisz na wizytach u innych specjalistów, jeśli zmienisz swoje nawyki. Dodatkowo trener może zasugerować, do jakiego specjalisty warto się udać. Przykład: jeżeli pojawił się jakiś ból, być może jest to napięcie, z którym poradzi sobie fizjoterapeuta na jednej wizycie.  Wizyta u ortopedy czasami jest po prostu zbędna, a trener może pomóc w podjęciu takiej decyzji. Z drugiej strony zauważy pewne dysfunkcje, które są alarmujące i nakieruje na dalszą diagnostykę.

Trener przez godzinny trening jest cały czas skupiony na Tobie. Monitoruje przebieg treningu oraz kontroluje na bieżąco technikę. Dlaczego jest to ważne? Zdarza się, że niektóre osoby mają wyjątkowe ustawienie kostne i przez to technikę trzeba zmienić tak, aby osoba trenująca wyniosła jak najwięcej korzyści. Poradniki internetowe nie biorą pod uwagę wszystkich ewentualności anatomicznych. Technika może się bardzo różnić w zależności od osoby. Według amatora „zła technika” może okazać się optymalna dla danej osoby. 

Niejednokrotnie na treningu pojawiają się osoby z dysfunkcjami, które mogą pozornie wykluczać z aktywności. Trener jednak zna się na ruchu i jest w stanie po analizie zaproponować rozwiązania.

Życie jest życiem i czasem zdarza się, że coś się wydarzy. Na przykład skręcony staw skokowy.  Powiedz o tym trenerowi, to dostosuje plan na dany dzień tak, abyś był w stanie dalej trenować. Później, po zagojeniu urazu, stworzy plan wzmacniający tę partię. 

Dane ćwiczenie jest dla Ciebie za trudne, ale mogłoby przynosić wiele korzyści? Trener przeprowadzi Cię przez proces nauki i wzmacniania, dzięki czemu nie będziesz miał trudności z większością ćwiczeń.

O trenerze można myśleć jak o konsultancie aktywności. Masz wątpliwości, czy dana aktywność jest dla Ciebie w porządku? Dostaniesz odpowiedź, jakie są plusy i ewentualne minusy. Trener, widząc Twój ruch 2-4 razy w tygodniu, wie, gdzie są słabe ogniwa i co jest silną stroną. Dzięki temu może szacować, czy trekking 20 km po górskich szlakach jest w tym momencie osiągalny, czy lepiej wybrać szlak 15 km. Oprócz tego, podczas współpracy z trenerem możesz wzmocnić się na tyle, że żadna nowa aktywność nie będzie Ci straszna.

Trener może przygotować Twoje ciało pod aktywność, którą uprawiasz. Na przykład bieganie — można mieć rozległą wiedzę na temat biegania, ale to nie to samo, co wiedza o zapobieganiu kontuzji u biegaczy.  

trening indywidualny z trenerem

Trener jest osobą, która żyje sportem. I Ty możesz stać się częścią małej społeczności, która tworzy się w studiu treningu personalnego. To daje motywację, a trener z przyjemnością zachęci dotąd nieaktywną osobę do aktywności fizycznej. Szczególnie jeśli trenowanie stanie się dla takiej osoby nawykiem. 

Z trenerem możesz osiągnąć cel szybciej.  Trener ma wiedzę, w jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić Cię przez drogę do celu.

Podsumowując, trener personalny podczas indywidualnej pracy jest dla Ciebie. Możesz zgłosić się do niego z każdym problemem dotyczącym treningu i aktywności. Na zajęciach grupowych nie ma takiej indywidualizacji. Jeżeli zastanawiasz się, czy trening indywidualny z trenerem jest dla Ciebie, to skorzystaj z możliwości konsultacji. Jest to świetna opcja, ponieważ zobaczysz, jak wygląda trening personalny, a w dodatku już po jednym spotkaniu dostaniesz dużo wsparcia i wiedzy.  

 

Autor: Karolina Janelt

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.