Jak szybko zobaczę efekty, pracując z Trenerem?

Jak szybko zobaczę efekty, pracując z Trenerem?

Klienci często pytają mnie „Jak szybko zobaczę efekty?”. W pełni normalne jest to, że zaczynając swoją przygodę z treningiem siłowym, zależy Ci, żeby efekty Twojej pracy były widoczne jak najszybciej. To racjonalne, że wkładając trud w nową dziedzinę w swoim życiu, chcesz realnie stawać się lepszą wersją siebie. Efekty to coś, czego oczekuje każda osoba trenująca indywidualnie oraz każda trenująca pod okiem Trenera. To osiągane rezultaty są często motorem napędowym do dalszej pracy, a ich brak może być skutecznie zniechęcający do wkładania w to dalszego wysiłku. Trzeba powiedzieć to sobie bardzo jasno — pytanie o, to kiedy pojawią się pierwsze efekty, pracując z Trenerem, my Trenerzy słyszymy niemal codziennie.

Pracując z Trenerem, trzeba sobie jasno określić, co jest naszym celem i do czego wspólnie będziemy dążyć. Taka informacja musi być zawarta w już podczas pierwszego spotkania z danym Trenerem. Dlaczego to tak ważne? Zupełnie inaczej pracuje się nad techniką wykonywanych ćwiczeń, zupełnie inaczej pracuje się nad redukowaniem masy ciała oraz zupełnie inaczej pracuje się nad leczeniem bólu. Jestem przekonany, że każdy Trener, któremu zależy na swoim podopiecznym, dołoży wszelkich starań do realizacji końcowego wyniku. Są jednak takie kategorie pracy z klientem, w których nie da się przyśpieszyć pracy ponad pewien limit.

Myślę, że warto w tym momencie wyszczególnić trzy płaszczyzny, na których można współpracować z Trenerem Personalnym. To właśnie na tych trzech płaszczyznach klienci najczęściej oczekują największych i najszybszych efektów.

jak szybko zobaczę efekty treningów personalnych

Jak szybko mogę się spodziewać wyleczenia urazów z pomocą Trenera Personalnego?

Tempo leczenia urazów i wzmacniania słabych ogniw zależne jest od skali danego urazu oraz faktu, jak długo utrzymuje się on w ciele danej osoby. Pierwsze efekty pracy nad brakiem bólu i wzmacnianiem danego obszaru ciała powinno się zaobserwować nawet już po kilku spotkaniach, a to zwykle przekłada się na 3 lub 4 pierwsze tygodnie współpracy. Nie zapominaj o tym, że praca na siłowni to jedno, ale samodzielne wzmacnianie słabych partii (trenując w domu) to również coś, o co musisz zadbać.

Jak szybko nauczę się techniki ćwiczeń, pracując z Trenerem Personalnym?

Tempo nauki techniki ćwiczeń zależne jest od poziomu przyswajania wiedzy przez daną osobę oraz sposobu tłumaczenia lub pokazywania techniki przez doświadczonego Trenera. Okres kilku tygodni wydaje się najbardziej racjonalnym czasem, w którym będziesz w stanie nauczyć się poprawnej i bezpiecznej techniki większości ćwiczeń.

 

Jak szybko schudnę, trenując z Trenerem Personalnym?

Kształtowanie sylwetki i redukcja masy ciała jest jednym z najbardziej skomplikowanych płaszczyzn, jeśli chodzi o pracę z Trenerem. Doświadczony Trener dobierze ćwiczenia w taki sposób, by były one optymalne dla Ciebie i odpowiednio zmotywuje Cię do coraz cięższej pracy. Niestety, nawet spotykając się z doświadczonym Trenerem 7 razy w tygodniu,  Twoja waga nie musi się zmieniać, a ilość Twojej tkanki tłuszczowej nie musi maleć. Dlaczego? Do redukowania tkanki tłuszczowej potrzebujesz jeść mniej kalorii, niż wydatkuje Twoje ciało. Czy oznacza to, że będąc bardzo aktywnym i dalej jedząc dużo, nie zrzucisz zbędnych kilogramów? Właśnie tak! Nie ważne jak dużo kilogramów przerzucisz na siłowni, i tak w ostatecznym rozrachunku liczy się to, ile kalorii spożywasz. Optymalne tempo zmiany masy ciała to od 0,5% do 1% w skali tygodnia, zarówno jeśli chodzi o utratę tkanki tłuszczowej, jak i budowę masy mięśniowej. W praktyce oznacza to, że ważąc 80 kg w ciągu 10 tygodni, powinno się tracić lub zyskiwać maksymalnie od 4 kg do 8 kg.

Jakich realnych efektów mogę się spodziewać, trenując z Trenerem Personalnym?

Jeśli przychodzisz do Trenera w celu pozbycia się bólu kolana, nie możesz czuć się źle z tego powodu, że dodatkowo Twoja waga nie spada z tygodnia na tydzień. Jeśli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, nie możesz oczekiwać, że nagle dodatkowo z w ciągu kilku dni przestaną boleć Cię plecy, mimo siedzącego trybu życia. Nie możesz oczekiwać tego, że w ciągu kilku tygodni nauki nowych ćwiczeń, wszystko będziesz robić perfekcyjnie oraz będziesz podnosić duże ciężary.

Pamiętaj, proszę, że działanie z Trenerem to forma współpracy. Obie strony tej relacji mają swoje obowiązki oraz oczekiwania. Jeśli od samego początku zaangażujesz się w proces pracy nad swoim ciałem, to po pierwszych tygodniach efekty będziesz zauważać gołym okiem, a po kilkunastu tygodniach zauważą je inni ludzie dookoła! 🙂

Autor: Przemek Bieluch

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.