Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? Poznaj te 4 bardzo ważne elementy!

Z mojego doświadczenia śmiało mogę powiedzieć, że to, w jaki sposób zaczniesz swoją przygodę ze światem fitness, będzie miało ogromny wpływ na to, jak potoczy się Twoja sportowa droga i to jakie ostatecznie efekty osiągniesz. To właśnie od tych pierwszych dni, tygodni czy nawet miesięcy zależy najwięcej, ponieważ osoby początkujące, przy regularnym i coraz trudniejszym treningu, mają najwięcej progresu. Żeby odnotowywać progres w treningu oraz by widzieć rezultaty w lustrze, najpierw musisz pojawić się na siłowni, a to jak będziesz się czuć na początku swojej sportowej drogi, bardzo mocno zależy od tego, kiedy realnie zaczniesz sobie ,,radzić” na siłowni. Jeśli Twoim celem jest poprawa swojej kondycji, zgubienie zbędnych kilogramów, budowa masy mięśniowej lub po prostu chcesz zacząć się więcej ruszać, to siłownia może okazać się idealnym miejscem dla Ciebie. Trening siłowy jest świetnym narzędziem do kształtowania naszego ciała. Wszystko przez regularny, coraz bardziej narastający bodziec na poszczególne mięśnie.

jak zacząć ćwiczyć na siłowni

PORA, KIEDY TRENUJESZ MA OGROMNE ZNACZENIE

Najbardziej intuicyjne może się wydawać to, że dobrym pomysłem będzie trenowanie zaraz po pracy, jednak… z takiego samego założenia wychodzi 80% społeczeństwa. Bardziej doświadczone osoby, które wiedzą, co mają robić podczas treningu, zdecydowanie sobie poradzą nawet w największym tłumie. Jeśli jednak Twoją pierwszą wizytę w klubie fitness zaplanujesz w godzinach szczytu, możesz czuć zagubienie między innymi ludźmi, brak orientacji lub po prostu dyskomfort. W dużych miastach, od godziny 16:00 do godziny 19:00, na siłowniach będzie najwięcej osób. Właśnie dlatego polecam Ci, pierwsze kilka wizyt na siłowni zaplanować na luźniejszy okres. Sądzę, że trenowanie w weekendy rano lub w tygodniu po godzinie 19:00 może okazać się najlepsze pod kątem Twojego samopoczucia na treningu oraz Twojego zorganizowania podczas ćwiczeń.

MUSISZ MIEĆ JAKIKOLWIEK PLAN TRENINGOWY

Nawet nie indywidualny, gotowy plan treningowy spisany z internetu, będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem niż brak jakiegokolwiek scenariusza na to, co zrobisz na treningu. Zaplanuj sobie to, ile minut spędzisz, rozgrzewając się na bieżni. Dokładnie zaplanuj to, jakie ćwiczenia wykonasz na górę oraz na dół ciała. Zapisz dokładnie, ile powtórzeń masz wykonać oraz ile serii należy zrobić. Nie dość, że zaoszczędzi Ci to czasu, to da Ci to poczucie spełnionych zadań, które zostały ustalone wcześniej. Pamiętaj, że jako osoba początkująca wcale nie musisz robić czegoś ponad swoje limity oraz pamiętaj, że odczuwany ból po treningu nie może być wyznacznikiem Twoich przyszłych efektów. Więcej wcale nie oznacza lepiej a spisana ilość serii oraz wykonywanych ćwiczeń pozwoli Ci kontrolować Twój progres.

DO NAUKI TECHNIKI ĆWICZEŃ WYKORZYSTAJ PORADNIKI

Na podstawie wielu rozmów z osobami na siłowni oraz po prostu podczas współpracy z moimi klientami, dochodzę do bardzo niewygodnego wniosku. Ogromna ilość osób uczy się wykonywania techniki danych ćwiczeń poprzez patrzenie, jak to ćwiczenie robią inni ludzie. Wiąże się to z bardzo dużym ryzykiem kontuzji lub po prostu zrobienia sobie krzywdy. To, że ktoś obok wykonuje ćwiczenie w konkretny sposób, wcale nie oznacza, że robi to dobrze oraz nie oznacza to, że taki sposób wykonywania ćwiczenia będzie dla Ciebie najlepszy. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne predyspozycje, każdy z nas ma inne ograniczenia w swoim ciele. Właśnie dlatego wzorowanie się na technice, której używa osoba obok, może być dla Ciebie słabym rozwiązaniem.

jak zacząć ćwiczyć na siłowni

POMOC TRENERA PERSONALNEGO

Pamiętaj, że zawsze możesz zgłosić się po pomoc do Trenera Personalnego. Dobry i doświadczony Trener pokaże Ci, w jakiej aktualnie kondycji jesteś oraz co w Twoim ciele Cię ogranicza. Taki trener pomoże ustalić Ci mierzalny i realny dla Ciebie cel, który dodatkowo będzie Cię motywował do wykonywanej pracy. Nie zapomnij o tym, że pomoc dobrego Trenera wiąże się z zaoszczędzeniem masy czasu i przyśpieszonymi efektami oraz co najważniejsze – z bezpieczeństwem podczas ćwiczeń.

Autor: Przemek Bieluch

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.