Studio treningu personalnego vs siłownia

Studio treningu personalnego vs siłownia

Czym różni się studio treningu personalnego od siłowni?

Kiedy myślisz o poprawie sylwetki i kondycji, zapewne od razu przychodzi Ci do głowy siłownia albo klub fitness. Jednak czy kiedykolwiek byłeś lub byłaś na treningu w kameralnym studiu treningu personalnego? Między typową siłownią a takim studiem są pewne różnice, o których warto wiedzieć. Poniżej przybliżymy Ci nieco, jak działa studio treningu personalnego na przykładzie naszego Studia Body Change Center we Wrocławiu. Być może jest to coś właśnie dla Ciebie.

studio treningu personalnego vs siłownia

1. Indywidualne podejście trenera personalnego

W studiu treningu personalnego każda osoba trenująca ma swojego trenera, z którym pracuje. W związku z tym nie ma tam miejsca na osoby, którym wydaje się, że znają się na treningu, a tymczasem oferują Ci błędne uwagi. Nie dojrzysz tam osób wykonujących swoje ćwiczenia w nieprawidłowy sposób, co może później Tobą kierować. Ty sam lub sama trenujesz pod okiem doświadczonego trenera, który dokładnie analizuje każdy Twój ruch, żeby zminimalizować ryzyko kontuzji a zmaksymalizować efekty. Każdy trening jest na podstawie dopasowanego do Ciebie planu treningowego oraz Twoich aktualnych możliwości i potrzeb. Trener personalny prowadzi Cię przez każde ćwiczenie w bezpieczny sposób, a także udziela cennych rad, motywacji i wsparcia. I to wszystko dzieje się w bardzo przyjemnej rodzinnej atmosferze, gdzie wszyscy się znają. 

W studiu treningu personalnego nie ma ludzi z przypadku, nie ma tłumów, które ograniczają swobodę ćwiczeń. Przez cały czas treningu jest przy Tobie trener, zatem nie musisz chodzić i szukać pomocy, jak na dużej siłowni, gdzie w godzinach szczytu trudno nawet znaleźć trenera dyżurującego lub jest on zajęty rozmową z innym klientem. 

 

2. Kameralna atmosfera studia treningu personalnego

Studio treningu personalnego to zwykle trochę mniejsza przestrzeń podobna do klubu fitness, która sprzyja skupieniu i koncentracji podczas treningów. Dodatkowo osób trenujących jest dokładnie tyle ilu trenerów, zatem możesz mieć pewność, że nie będzie tłumu, a sprzęt będzie do Twojej dyspozycji dokładnie wtedy, kiedy go potrzebujesz. Nie ma zatem obaw, że sprzętu lub ciężarów będzie za mało. Wyposażenie studia jest dokładnie takie, jakie zapewni doskonały trening każdemu z zapisanych podopiecznych. Dzięki temu nie rozpraszasz się i maksymalnie efektywnie wykorzystujesz czas na sali treningowej.

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem, kameralne studio może być mniej onieśmielające niż duża, zatłoczona siłownia. Oferuje to bardziej komfortowe warunki dla początkujących, którzy mogą czuć się niepewnie w nowym środowisku.

Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, które są komunikatywne i chcą czuć się częścią pewnej grupy. W Studiu Body Change Center tworzymy zgraną ekipę i często organizujemy wspólne wyjazdy np. na narty, morsowanie, czy letnie obozy sportowe. Jako ekipa pokazujemy się też na wydarzeniach sportowych takich jak runmaggeddon, a także organizujemy konkursy między podopiecznymi, tworząc zdrową rywalizację, która motywuje i dodaje nieco zabawy do regularnych ćwiczeń.

 

3. Profesjonalizm i doświadczenie trenerów

Trenerzy w studiach personalnych są zazwyczaj bardziej doświadczeni i specjalizują się w konkretnych dziedzinach treningowych. Siłownie często zatrudniają młodszych trenerów, którzy mogą nie mieć tak szerokiej wiedzy i doświadczenia. W Studiu Treningu Personalnego Body Change Center mamy trenerów, którzy zdobyli wiedzę nie tylko z zakresu treningu siłowego, ale także:

 • pływania
 • sportów zimowych (snowboard, narty)
 • treningu funkcjonalnego
 • treningu mobility
 • dietetyki i suplementacji
 • treningu medycznego
 • przygotowania motorycznego
 • treningów na zdrowy kręgosłup
 • treningów dla kobiet w ciąży
 • lekkoatletyki
 • kulturystyki
 • boksu
 • treningów z użyciem odważników kettlebell
 • jogi
 • gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej
 • trójboju siłowego

Zatem jeśli jesteś osobą, która interesuje się takimi dziedzinami sportu, jak narty, snowboard, kulturystyka, lekkoatletyka, trójbój lub chcesz poćwiczyć z kettlami to zajrzyj do nas! Chętnie przygotujemy Cię do sportów, które Cię interesują. Również jeśli potrzebujesz poprawić swoje wzorce ruchowe, popracować nad zdrowiem swojego kręgosłupa lub jesteś kobietą w ciąży, czy planującą dziecko, także możesz do nas przyjść i popracować nad swoją kondycją. Bo zdrowie to przede wszystkim zdrowe i silne ciało!

studio treningu personalnego vs siłownia

4. Elastyczność godzinowa

W studiu treningu personalnego godziny treningów dostosujesz do swoich potrzeb, ze względu na dużą elastyczność w planowaniu sesji treningowych. Zapewnia także komfort treningu w mniej zatłoczonym środowisku. Zależy Ci na maksymalnym komforcie i minimalnej ilości osób na sali? Wybierz studio treningu personalnego w godzinach porannych! W tych godzinach panuje spokój i wręcz prywatna atmosfera, która pozwoli wykonywać swój trening nawet najbardziej wrażliwym osobom. Treningi personalne w tych godzinach są prawie jak sesje indywidualne, co daje Ci możliwość pełnego skupienia się na treningu pod okiem doświadczonego trenera.

 

5. Pełna uwaga na technikę i bezpieczeństwo

Podczas treningów personalnych trener cały czas obserwuje i koryguje Twoją technikę, co znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji. W siłowni, bez indywidualnej opieki, łatwiej o błędy i wypadki. Nawet jeśli masz na siłowni wykupiony pakiet treningowy u jednego trenera, to w zasadzie opierasz się tylko na wiedzy tej jednej osoby. W naszym studiu treningu personalnego wszyscy świetnie się znają, dlatego nawet jeśli trenujesz z jednym z trenerów, to śmiało możesz pytać o wiele innych nurtujących Cię kwestii w tematyce zdrowia, treningów, diety lub suplementacji. Łączna wiedza wszystkich trenerów jest wręcz nieoceniona! Tutaj możesz mieć pewność, że przemiana Twojego ciała zostanie potraktowana kompleksowo, skupiając się na każdym szczególe.

klub fitness wrocław

Podsumowanie

Wybór pomiędzy studiem treningu personalnego a siłownią oczywiście zależy od Twoich indywidualnych preferencji, celów i stylu treningów. Studio treningu personalnego oferuje bardziej spersonalizowane i skupione na Tobie doświadczenie, podczas gdy siłownia jest dobrym rozwiązaniem dla osób szukających większej różnorodności i samodzielności w treningu. A dla Ciebie, która opcja będzie lepsza? Siłownia czy studio treningu personalnego?

 

Kliknij i oceń
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.